Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2017

IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) - 26.03.2017 A.D.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2.  W najbliższą środę 29.03 zapraszamy na spotkanie na plebanii po wieczornej Mszy Św. wszystkich pragnących zaangażować się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego.

3.  W najbliższą sobotę 1.04 przeżywamy I Sobotę Miesiąca. Ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych w Lipianach (oprócz wiosek i ul. Barlineckiej), również Ks. Proboszcz w tym miesiącu odwiedzi swoich chorych tego dnia, a nie w pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych rozpoczniemy o 8.30.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej  – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w przyszłą niedzielę wyjątkowo  na 17.00. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy chrzcielnicy wystawiona jest również skarbona, do której można złożyć ofiary na ten cel.

5. W każdą środę na 18.00 zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych również na godz. 18.00.

6. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza Matki Bożej możemy nabyć świece i baranki Caritas na wielkanocny stół.

7. Składamy serdeczne podziękowanie organizatorom wyjazdu do kina w Pyrzycach na film o historii bł. Karoliny Kózkówny  pt. "Zerwany Kłos": Bartłomiejowi Królikowskiemu, Bożenie Kryśków i Elżbiecie Kowalskiej.

8. W sobotę 1.04 wieczorem rozpoczynamy Misie Fatimskie. O 17.30 odmówimy modlitwę różańcową, o 18.00 uroczystym wprowadzeniem figury NMP Fatimskiej do naszego kościoła rozpoczniemy Mszę Św. inaugurującą misje. Misje głosić będą ks. Tomasz Stroynowski i Ks. Tomasz Kancelarczyk. W przyszłą niedzielę nauki misyjne głoszone będą na każdej Mszy Św. i na Gorzkich Żalach.

9. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!