Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2016 A.D.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU 18.12.2016 A.D.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Dzisiejszą IV Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nasze parafialne adwentowe rekolekcje. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy Św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz.: 9.00 i 18.00, a w Skrzynce tylko w poniedziałek i wtorek o 16.30. Spowiedź Święta we wtorek od 8.30 i od 17.00, a w Skrzynce w poniedziałek od 16.00. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy Św. o 7.00. Jednak od czwartku do soboty Mszę Św. o 7.00 będziemy sprawować według stałego porządku.

3. Na Msze Św. Roratnie zapraszamy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki na 18.00. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów, a dorosłych świec. W środę roraty poprzedzone będą Nowenną do NMP Nieustającej Pomocy. Ostatnie czwartkowe roraty rozpoczniemy śpiewem Akatystu – uroczystego hymnu z VI w. ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy.

4 .W zakrystii kościoła i biurze parafialnym możemy nabywać opłatki na wigilijny stół. Opłatki nie będą roznoszone po domach. Przy wyjściu z kościoła od strony obrazu Matki Bożej można nabywać świece – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej kwesty na remont naszej świątyni zebrano 2 625,66 PLN. Stan konta wynosi na dzień dzisiejszy: 92 986,33 PLN.

6. Informujemy, że w ostatnich dniach zainstalowaliśmy i uruchomiliśmy monitoring naszego kościoła, oraz alarm na plebanii. W ostatnim miesiącu zostało także zmodernizowane ogrzewanie plebanii – zakup nowego pieca i remont instalacji. Modernizacja była konieczna, by poprawić efektywność ogrzewania i zmniejszyć jego koszty.

7. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia, tzn. dzień czuwania przed Narodzeniem Chrystusa. Najistotniejszym elementem tego czuwania jest wieczerza wigilijna. Rozpocznijmy ją tradycyjnie kolędą, czytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela i łamaniem się opłatkiem połączonym z życzeniami i krótką modlitwą. Choć formalnie w ten dzień nie obowiązuje post, zachowajmy polską tradycję potraw postnych na wigilijnym stole. Tradycja postu w ten dzień wpisuje się w istotę czuwania, bo postne potrawy nie czynią człowieka ociężałym i ospałym, a tylko pokrzepiają organizm. Pamiętajmy, że spożywanie alkoholu w ten dzień także niweczy wigilijne czuwanie, by spotkać przychodzącego Pana w liturgii Mszy św. Bożego Narodzenia.

8. Na Msze Św. Pasterskie (Pasterki) zapraszamy 24.12 w Skrzynce o 22.00. a w Lipianach o 24.00. Pasterka w Lipianach poprzedzona zostanie o 23.00 wystawieniem Jasełek – historii narodzenia Jezusa Chrystusa.

Msze Św. w Dzień Bożego Narodzenia 25.12 sprawować będziemy o 10.00, 11.30, 18.00. W drugi dzień świąt 26.12 Msze Św. sprawujemy wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Św. o 8.30.

9. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.