Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2016 r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz.18:30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz.18:30 a w niedziele o godz.17:30.

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła, a w czwartek poświęcenie ziół, kwiatów i wianków.

4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 18:00.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich Parafian.

Tego dnia nasz Zespół Szkół będzie świętował 40-lecie nadania imienia szkole. W związku z tym o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników pod przewodnictwem dyr. Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej ks. dr Pawła Płaczka.

Na Mszy św. wieczornej ks. Robert - wikariusz będzie świętował 20. rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwach o Jubilacie!

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź święta od godz. 17:00!

8. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie.

Odwiedziny chorych od godz. 9:00!

9. W tym tygodniu patronują nam: 1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku; 3 VI – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy.

10. W piątek na Msze św, nabożeństwo i pierwszą próbę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.

Przyszła niedziela to IX Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. można będzie złożyć do puszek swoją ofiarę na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

11. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w budowę ołtarzy na Boże Ciało, asyście liturgicznej, dzieciom, rodzicom, apostołom, strażakom! Wszystkim z serca: Bóg zapłać!

Ks.  Kanonik Andrzej Stolarski