Ogłoszenia duszpasterskie – 08.12.2019 r.

II Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek 13.12. – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
- w sobotę 14.12. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. Dziś obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

3. W dzisiejszą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjno-formacyjne młodzież klas VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 10.12. o godz. 18:00 w kościele.

5. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą III niedzielę Adwentu. Wygłosi je ks. Maciej Szmuc – dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Rekolekcje potrwają do wtorku.

6. W następną niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek z racji na dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

7. Opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wyjściem z kościoła od strony ołtarza NMP, mała świeca w cenie 6zł, duża 15zł. Środki pozyskane ze sprzedaży świec zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci w pogrążonej kryzysem humanitarnym Wenezueli oraz na remont i doposażenie Schroniska dla Kobiet i Matek z Dziećmi w Szczecinie-Płoni.

8. Msze św. Roratnie odprawiane są w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. Podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje). Jest to szlachetna forma pomocy mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

10. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

11. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.