Ogłoszenia duszpasterskie 25.11.2018 A.D.

XXXIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 19.11 – wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy

- we wtorek 20.11 – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

- w środę 21.11 – wspomnienie Ofiarowania NMP

- w czwartek 22.11 – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- w sobotę 24.11 – wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka Dzień Ubogich. Możemy włączyć się w akcję pomocy ubogim organizowaną przez Caritas naszej Archidiecezji - Przy ołtarzu NMP można zabrać specjalną torbę, którą należy wypełnić długoterminowymi produktami. Torbę można przekazać indywidualnie osobom potrzebującym lub przekazać Parafii w celu dostarczenia jej do centrali Caritas do Szczecina.

3. Pan Tomasz Cichocki – świecki szafarz Najświętszej Eucharystii odwiedzi dziś z Najświętszym Sakramentem chorych, którzy wyrazili takie pragnienie.

4. We wtorek 20.11 biuro parafialne będzie nieczynne. Nie będzie także Mszy Św. w Skrzynce.

5. W najbliższą środę 21.11 w wigilię wspomnienia Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach zaprasza na Cecyliadę. Rozpoczęcie o 10.00.

6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy wieńczącą rok liturgiczny Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia podczas wszystkich Mszy Św. zawierzać będziemy Parafie i Rodziny naszej Archidiecezji oraz cały Naród Polski Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, ze podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego na pokrycie kosztów tzw. wkładu własnego w związku z remontem naszej świątyni zebrano 3610.09 PLN. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

8. W tym tygodniu nasza Parafia otrzymała 10 dodatkowych egzemplarzy Niedzieli, w związku z artykułem o Misjach u Stóp Krzyża w naszej Parafii, by także osoby nieprenumerujące Niedzieli mogły nabyć ten szczególny egzemplarz.

9. Nabożeństwa Wypominkowe odprawiamy codziennie o 17.30.

10. Na Nowennę do NMP Nieustającej pomocy zapraszamy w każdą środę o 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych połączona będzie w listopadzie z Nabożeństwem Wypominkowym.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!