Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2015 r.

X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o 11:30. O godz. 17:30 wyruszy procesja eucharystyczna dookoła kościoła w trakcie której odśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.

2. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze Święte z procesją eucharystyczną o godz. 18:00. Ponadto w środę po Mszy Świętej wieczornej – skrócona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz katecheza dla dorosłych.

3. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków.

4. W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21 Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W tym tygodniu patronują nam: 8 VI – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej (wspomnienie obowiązkowe); 10 VI – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności (wspomnienie obowiązkowe); 11 VI – św. Barnaba, apostoł  rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej (wspomnienie obowiązkowe).

7. W przyszłą niedzielę 14.06 po Mszach Świętych zbiórka do puszek na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego

8. Za dwa tygodnie, w sobotę 20.06, nasz ks. proboszcz Franciszek przeżywać będzie jubileusz 50-lecia swoich święceń kapłańskich. Uroczysta Msza Święta  Jubileuszowa rozpocznie się w naszym kościele o godz.12.00. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do uczestnictwa w tej Eucharystii i modlitwy w intencji dostojnego Jubilata. Na spotkanie organizacyjne tych obchodów jubileuszu kapłaństwa zapraszamy wszystkie zelatorki, zelatorów, animatorów grup modlitewnych dziś o godz.16.00 do salki na plebanii. Po jubileuszu w niedzielę 21.06 w naszej parafii rozpocznie się wizytacja kanoniczna ks. bp Henryka Wejmana połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej na Mszy Świętej o godz. 11.30. Dokładny plan jubileuszu i wizytacji podamy w przyszłą niedzielę!

9. Prasa katolicka do odebrania po Mszy Świętej. Obok tygodnika „Niedziela” i „Gość Niedzielny” nabyć można czasopismo Caritasu naszej Archidiecezji „Dobre Nowiny” w cenie 3 zł!