Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2017 A.D.

V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017 A.D.

1. Dziś Stowarzyszenie „Zaczynaj przeprowadza comiesięczną kwestę na remont naszej świątyni. Za wsparcie tego szczytnego przedsięwzięcia składamy - Serdeczne Bóg Zapłać.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 11.00 przeżywać będziemy Pierwszą Komunię Świętą. Z uwagi na dużą grupę dzieci pierwszokomunijnych prosimy parafian o obecność na Mszy Św. o innej godzinie i umożliwienie tym samym godnego i spokojnego uczestnictwa we Mszy Św. Dzieciom, Rodzinom i Gościom.
  3. Spowiedź przed Pierwszą Komunią Św. dla Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodzin od 16.30 - dla kl. IIIa - w środę, IIIb - w czwartek, IIIc - w piątek.
  4. We wtorek 16.05 o 16.30 w kościele będzie miała miejsce próba przed I Komunią Świętą, a w piątek o18.30 próba generalna z organistą.
  5. We wtorek 16.05 Ks. Abp Metropolita Szczecińsko - Kamieński Andrzej Dzięga obchodzi imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.
  6. W niedzielę, 21 maja br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: Kocham Cię Życie. Jest ono wyrazem afirmacji ludzkiego życia, jako fundamentalnej wartości. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jak co roku zachęcamy także do włączenia się w zbiórkę artykułów higienicznych dla niemowląt, które zbierane będą przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.
  7. Na nabożeństwa majowe z rozważaniem przymiotów NMP w Litanii Loretańskiej zapraszamy codziennie o 17.30.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Błogosławieństwa Bożego.

Ks. Kanonik. Andrzej Stolarski