Ogłoszenia duszpasterskie 08.10.2017 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

• w poniedziałek 09.10 – wspomnienie Św. Wincentego Kadłubka, biskupa,
  • w piątek 13.10 – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św.

Dziś przeżywamy także kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ofiarami do puszek wspieramy dziś tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Z tej racji Stowarzyszenie "Zaczynaj" zbiórkę na remont naszej świątyni przeprowadzi wyjątkowo w trzecią niedzielę października. Dziękujemy Wszystkim, którzy, na Dzień Papieski upiekli ciasto, które można zakupić dzisiaj w siedzibie stowarzyszenia. Dochód z akcji jego sprzedaży przeznaczony będzie również na wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia. Stowarzyszenie "Zaczynaj" dziękuje za okazaną pomoc i zaufanie i życzy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień tygodnia.

3. Nabożeństwa Różańcowe w miesiącu październiku będą sprawowane codziennie o 17.30 przed wieczorną Mszą Św. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą w środy, a dla młodzieży w czwartki o 16.30. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie w miesiącu październiku z Nabożeństwem Różańcowym, a w piątki na Różańcu modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych w miejsce Koronki do Bożego Miłosierdzia.

4. We wtorek 10.10 po wieczornej Mszy Św. o 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne dla uczniów klas III-cich Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

5. W czwartek 12.10 po wieczornej Mszy Św. o 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie informacyjne dla uczniów klas VI-tych i VII-mych, rozpoczynających w tym roku szkolnym zgodnie z rozporządzenie Episkopatu Polski przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców lub opiekunów prawnych.

6. W piątek 13.10 przypada Wspomnienie Piątego Objawienia NMP w Fatimie. Na zakończenie Mszy Św. wieczornej odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zabierzmy na procesję świece. Tego dnia w Sanktuarium NMP Fatimskiej w Szczecinie na Os. Słonecznym o 19.00 będzie miało miejsce uroczyste diecezjalne zakończenie Roku Maryjnego, któremu przewodniczyć będzie Ks. Abp Metropolita Andrzej Dzięga.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Dziecka Utraconego. Ks. Dziekan Dekanatu Barlinek zaprasza w tym dniu na modlitwę o 15.00 przy pomniku Dziecka Utraconego na barlineckim cmentarzu.

8. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że spotkanie organizacyjne wszystkich osób uczestniczących 13 października w wyjeździe do Prenzlau odbędzie się w środę po Mszy św. ok. 19.00 w siedzibie stowarzyszenia. Jednocześnie informujemy, że mamy jeszcze 10 wolnych miejsc. Wszystkich chętnych zapraszamy po dzisiejszej Mszy św. do siedziby stowarzyszenia. Koszt wyjazdu 15 zł.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.