Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2017 A.D.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek 02.10 – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów,

w środę 04.10 – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,

w czwartek 05.10 – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

w sobotę 07.10 – wspomnienie NMP Różańcowej

2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca października na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy część Różańca Św. Dodatkowego Nabożeństwa Różańcowego tego dnia nie będzie. Po Mszy Św. o 11.00 będzie miała miejsce zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Nabożeństwa Różańcowe w miesiącu październiku będą sprawowane codziennie (z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli i przyszłej soboty) o 18.30 przed wieczorną Mszą Św. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci będą w środy, a dla młodzieży w czwartki o 16.30. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie w miesiącu październiku z Nabożeństwem Różańcowym, a w piątki na różańcu modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych w miejsce Koronki do Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W Pierwszy Czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja w ciszy od 17.00, następnie Nabożeństwo Różańcowe. W Pierwszy Piątek kapłani odwiedzą chorych w Lipianach i na wioskach od 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od 17.00.

5. Przypominamy, że 7 października tego roku, będzie miała miejsce ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do Granic”. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Nasza Parafia organizuje wyjazd do Siekierek, by uczestniczyć w tej modlitwie i koronacji wizerunku NMP Nadodrzańskiej Królowej Pokoju. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę z Placu Wolności o 9.00. Koszt w zależności od ilości uczestników wahać się będzie w granicach 20 zł. Od godz. 14.00 tego dnia w naszym kościele będzie trwała również modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem dla tych, którzy nie będą mogli udać się na granicę naszej Ojczyzny, a chcieliby w modlitwie jednoczyć się ze wszystkimi zebranymi na jej granicach. Tego dnia również nie będzie dodatkowego Nabożeństwa Różańcowego przed wieczorną Mszą Św.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. Tego dnia przeżywać będziemy także kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tego dnia ofiarami do puszek wesprzeć możemy tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Z tej racji Stowarzyszenie Zaczynaj zbiórkę na remont naszej świątyni przeprowadzi wyjątkowo w trzecią niedzielę października. Stowarzyszenie Zaczynaj zwraca się także z prośbą, by na Dzień Papieski upiec ciasto (preferowane kremówki), które od godz. 8.30 w przyszłą niedzielę można przynieść do siedziby stowarzyszenia. Dochód z akcji sprzedaży ciasta przeznaczony będzie również na wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa,