OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.09.2017 A.D.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

w środę 27.09 – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana

w czwartek 28.09 – wspomnienie Św. Wacława, męczennika

w piątek 29.09 – święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała

w sobotę 30.09 – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

1. Gościmy dziś przedstawicieli tzw. Oazy Rodzin – Domowego Kościoła, którzy przybliżają nam główne założenia i idee tego ruchu duszpasterskiego. Małżeństwa zainteresowane tą duchowością zapraszamy na spotkanie do kościoła w najbliższy piątek 29.09 po wieczornej Mszy Św.

1. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00, a w piątki na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych również na 18.00.

1. W czwartek, 28 września br. o godz. 15.00, w ramach Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, w wielu miastach na wszystkich kontynentach naszego globu będzie miała miejsce modlitwa między innymi w intencji pokoju na świecie. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana również w naszej parafii, przy krzyżu u zbiegu ulic Mostowej i Sikorskiego.

1. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 01.10 na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy część Różańca Św. Dodatkowego Nabożeństwa Różańcowego tego dnia nie będzie. Po Mszy Św. o 11.00 będzie miała miejsce zmiana tajemnic Żywego Różańca.

1. Przypominamy, że 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich będzie miała miejsce ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do Granic”. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Tego dnia o 11.00 w sanktuarium w Siekierkach odbędzie się koronacja wizerunku NMP Nadodrzańskiej Królowej Pokoju. Koronacja ta jest połączona z inicjatywą Różaniec do Granic. Chociaż Ks. Abp Metropolita nasz Lipiański Dekanat dla uczestnictwa w Różańcu do Granic przypisał do kościoła stacyjnego w Czachowie w nadgranicznym dekanacie Cedynia, pozostawił jednak możliwość wyboru przypisanego kościoła stacyjnego lub Sanktuarium w Siekierkach. By uczestniczyć w koronacji wizerunku NMP i w modlitwie Różaniec do Granic będziemy organizować wyjazd do Siekierek. Zapisy w zakrystii.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.