Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2015 r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach Chrztu Św. i  bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu. Po Mszach Św. można złożyć ofiarę do puszek na remont naszego kościoła.

2. Ponadto dziś przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych. Dziś także dzieci klas III przeżywają rocznicę Komunii Świętej (na Mszy o godz. 10:00).

3. Jutro - w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego - obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Po Mszy Świętej wieczornej - nabożeństwo majowe.

4. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem majowym i kolejną katechezą dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00.Po Mszy Świetej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.

6. W tym tygodniu patronują nam: 26 V - św. Filip Nereusz, prezbiter, który w 1551 r. założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów,  29 V - św. Urszula Ledóchowska, dziewica, która w 1920 r. założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą.

7. W sobotę 30 V o godz.10:00 w Archikatedrze szczecińskiej z rąk JE Ks. Bp Henryka Wejmana święcenia diakonatu przyjmie nasz kleryk Paweł Kuchnicki. Parafia organizuje wyjazd i autokar na tę uroczystość. Kto pragnie uczestniczyć w tym wydarzeniu, prosimy o zapisywanie się po Mszach Św. w zakrystii na listę. Wszyscy Parafianie zostali osobiście zaproszeni na tę uroczystość przez kleryka Pawła, nie tylko ci którzy otrzymali pisemne zaproszenia. Jest również możliwość udania się na te święcenia własnym środkiem lokomocji!

8. Za tydzień w niedzielę - uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - w czwartek 04 VI.  W związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy, tak jak w latach ubiegłych!

9. Kolejne spotkanie Poradnictwa Rodzinnego dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, w sobotę 06 VI o godz. 18:30 w salce parafialnej. Ostatnim razem były tylko dwie pary. Bardzo prosimy pozostałych narzeczonych o przybycie i uczestniczenie w tym spotkaniu! Jest ono obowiązkowe dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu małżeństwa! Jeśli jakaś para nie bedzie obecna na tym spotkaniu musi sama we własnym zakresie szukać innej parafii, która dla nich przeprowadzi zajęcia z poradnictwa rodzinnego! Proszę tego nie lekceważyć!!!

10. Stowarzyszenia "Zaczynaj" zaprasza wszystkich chętnych na wędrówkę pod hasłem "Na Pyrlim szlaku". Poznamy ciekawe historyczne miejsca znajdujące się w okolicach Lipian i Pyrzyc. Pierwszy etap - wycieczka piesza - rozpocznie się w przyszłą niedzielę 31 V o godz. 13:00 zbiórka na Placu Wolności. Zwiedzimy "Tęczowy szlak Paula Biensa, nauczyciela i historyka w przedwojennych Lipianach". Odwiedzimy kościół i podziemnia, ratusz i studzienkę, cmentarz (zapomniane, a ważne groby), pomnik Bismarca (park przy ul. Mostowej), Półwysep Storczyków, kamień narzutowy, bramy i mury obronne, stare boisko i jego okolice, podziemne przejścia między kamienicami na rynku!

Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!