Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.2017 A.D.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2017r.

1. W tym tygodniu wspominać będziemy:

· poniedziałek - św. Piusa X

· wtorek - NMP Królowej

· czwartek - św. Bartłomieja

· sobota – NMP Częstochowskiej

2. Spowiedź św. w okresie wakacyjnym przed poranną i wieczorną Mszą św.

3. W sobotę 26 VIII w Uroczystość NMP Częstochowskiej w Amfiteatrze przy Domu Kultury w Lipianach odbędą się Gminne Dożynki. O godz. 12.00 podczas Mszy św. Dożynkowej podziękujemy Panu Bogu za plony i otoczymy modlitwą rolników. Szczegóły tego dnia na plakatach. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

4. W niedzielę 27 VIII w Pyrzycach przy kościele MB Bolesnej odbędą się Diecezjalne Dożynki. Nasza Parafia i Gmina Lipiany mają zaszczyt zająć się oprawą liturgiczną tej uroczystości.

5. Stowarzyszenie „Zaczynaj” pragnie podziękować Gminie Lipiany, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, Powiatowi Pyrzyckiemu, BPI Polska za współfinansowanie VI Biesiady na Rynku a OSP w Lipianach, Komisariatowi Policji w Lipianach i Stowarzyszeniu Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego za pomoc w czuwaniu nad bezpieczeństwem imprezy. Szczególne słowa podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy spontanicznie i charytatywnie przyczynili się do organizacji zabawy odpustowej. Bóg zapłać: artystom, parafianom, którzy upiekli ciasta, chleb, ulepili pierogi (ponad 2000!), przygotowali smalczyk, ogórki, kawę, herbatę, postawili kramy, apostołom, kwestującym i rozprowadzającym smakołyki, wszystkim tym, którym na sercu leży dobro naszej świątyni. Pragniemy poinformować, że podczas VI Biesiady na Rynku zebraliśmy kwotę 15,163.58 , brawo Parafia Lipiany!

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa, a za wszelkie oznaki życzliwości i wsparcia serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski