Ogłoszenia duszpasterskie 25.06.2017 A.D.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczęliśmy wakacje. Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom Szkoły życzymy dobrego wypoczynku i towarzyszymy modlitwą, by wakacje były dla każdego bezpieczne.

W dzisiejszą niedzielę ofiarami do puszek wspieramy organizowany przez Caritas letni wypoczynek dla Dzieci i Młodzieży z ubogich rodzin.

2. W czwartek 29.06 przeżywamy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, a w przyszłą sobotę 1.07 święto Św. Ottona, Biskupa patrona naszej Archidiecezji. Msze Św. w te dni sprawowane będą o 7.00 i 18.00.

3. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy o 17.30. Środową Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i Piątkową Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych odmówimy w trakcie Nabożeństwa Czerwcowego.

4. W najbliższy piątek 30.06 o 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Lipianach będą miały miejsce warsztaty: „ Ruch jest jak lekarstwo: za mało - nie pomaga, za dużo – szkodzi”, poświęcone wpływowi aktywności fizycznej na osoby starsze. Warsztaty poprowadzi dr Tomasz Jedrzejczak z AWF w Poznaniu i ZWKF w Gorzowie Wielkopolskim. Zaproszeni są wszyscy, a szczególnie osoby powyżej 45 roku życia.

5. Rozpoczęliśmy zapisy na wrześniową pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie 21 -23 września b.r.

6. W miniony piątek w Uroczystość NSPJ Ks. Abp Metropolita ustanowił w Szczecinie 12-stu Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu. Wśród nich jest nasz parafianin Tomasz Cichocki. Życzymy panu Tomaszowi błogosławionych owoców jego posługi w naszej Parafii i Archidiecezji oraz otaczamy modlitwą.

7. Nasza Parafia otrzymała dotację z funduszu unijnego na renowację sklepienia naszego kościoła. Trwają procedury pozyskania środków na remont wieży i dachu. Wspierajmy modlitwą wysiłki naszej parafii.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.