Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017 A.D.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ubiegły czwartek przeżyliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Bożego Ciała w naszej Parafii.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś tj. w niedzielę procesję z Najświętszym Sakramentem odprawimy po Mszy Św. o 11.00, w trakcie procesji odśpiewamy litanię do NSPJ, więc dodatkowego nabożeństwa czerwcowego dziś nie będzie. Od poniedziałku do czwartku włącznie zapraszamy na procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszach Św. wieczornych. Prosimy, by także te procesje były z sypaniem kwiatów, chorągwiami i feretronami. Nabożeństwa czerwcowe w oktawie będą połączone z procesją.

W czwartek na zakończenie oktawy dokonamy tradycyjnego poświęcenia wianków.

3. W najbliższy piątek 23.06 przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Zakończenie Roku Szkolnego. Na Msze Św. w tym dniu zapraszamy o 7.00 i 18.00, a Dzieci, Młodzież, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Szkoły na modlitwę dziękczynną za dobre owoce trudu nauki i błagalną o dobre i bezpieczne przeżycie wakacji zapraszamy Na Mszę Św. o 8.00.

4. W sobotę 24.06 przezywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Św. w tym dniu sprawowane będą o 7.00 i 18.00.

5. Na nabożeństwa czerwcowe po zakończeniu oktawy, a więc od piątku zapraszamyo 17.30. Środową Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy odprawimy na początku Mszy Św. o 18.00. Piątkową Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych odmówimy w trakcie Nabożeństwa Czerwcowego.

6. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o 11.00 i procesji odbędzie się spotkanie informacyjne dla Pielgrzymów udających się do Włoch. A w przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć organizowany przez Caritas letni wypoczynek dla Dzieci i Młodzieży z ubogich rodzin.

7. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że w czasie ubiegłotygodniowej kwesty na remont naszego kościoła zebrano 2972, 20 PLN. Serdeczne Bóg Zapłać.

8. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.