Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017 A.D.

NIEDZIELA - Uroczystość Przenajświętszej Trójcy – 11.06.2017 A.D

1. W dzisiejszą niedzielę pochylamy się nad tajemnicą Przenajświętszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy 30. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina i świętujemy jubileusz 40. rocznicy święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity.

Z racji drugiej niedzieli miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza dziś comiesięczną zbiórkę na remont naszej świątyni. Za wsparcie tego szlachetnego celu serdecznie dziękujemy.

2. We wtorek 13.06 wspominamy drugie objawienie NMP w Fatimie. Zapraszamy na 17.30 na modlitwę różańcową, o 18.00 na Mszę Św., a bezpośrednio po niej na procesję z figurą NMP Fatimskiej wokół naszego Kościoła. Litanię Do NSPJ tego dnia odśpiewamy w czasie procesji.

3. W czwartek 15.06 przeżyjemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia Msze Św. sprawowane będą o 8.00, 10.30, 18.00 a w Skrzynce o 9.00. Na początku Mszy Św. o 10.30 kandydaci na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do grona Ministrantów. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy Św. o 10.30, przejdzie tradycyjną trasą i zakończy się na Placu Wolności uroczystym błogosławieństwem. W czasie procesji odśpiewamy litanię do NSPJ, więc tego dnia nie będzie dodatkowego nabożeństwa czerwcowego. Grupy Duszpasterskie prosimy o tradycyjne zaangażowanie się w przygotowanie i przebieg uroczystości, Apostołów, Ministrantów i Lektorów o przygotowanie, służbę w czasie liturgii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, feretronów, sztandarów i chorągwi, udekorowanie naszych domów nie tyko na trasie procesji. Dzieci - nie tylko pierwszokomunijne - prosimy o zaangażowanie się w procesję - dziewczynki o sypanie kwiatów, chłopców do pomocy w niesieniu feretronów i chorągwi. Płatki kwiatów możemy, jak co roku przynosić do zakrystii we wtorek i środę. Strażaków prosimy o asystowanie kapłanowi przy Najświętszym Sakramencie i niesienie baldachimu, Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy Św., które tego dnia jest obowiązkowe. Niech głębokie przeżycie Bożego Ciała będzie także aktem ekspiacji za lekceważenie i znieważanie Najświętszego Sakramentu.

4. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła po Mszach Św. wieczornych. Prosimy, by także te procesje były z sypaniem kwiatów, chorągwiami i feretronami. Nabożeństwa czerwcowe w oktawie będą połączone z procesją.

5. Na nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek i środę w tym tygodniu zapraszamy tradycyjnie o 17.30. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym. Piątkową Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych odmówimy na początku Mszy Św. o 18.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Pielgrzymów udających się do Włoch.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.