Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2017 A.D.

1. W dzisiejszą niedzielę przezywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Uroczystość ta kończy Okres Wielkanocny, w którym wg. przykazania kościelnego zobowiązani jesteśmy przynajmniej raz przystąpić do komunii świętej. W niedzielę tę przypada także kolejne X Święto Dziękczynienia. Z tej racji przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek nasze ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jest to również Pierwsza Niedziela Miesiąca, więc na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do NSPJ rozważać będziemy przymioty Bożej Miłości względem nas. Dziś nie będzie dodatkowego nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

1. W poniedziałek 5.06 przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt - Uroczystość NMP Matki Kościoła. Jest to patronalne święto naszej Archidiecezji. Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę świętą w intencji Archidiecezji sprawowaną pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18:00.

1. W czwartek 8.06 przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Z racji drugiej niedzieli miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną zbiórkę na remont naszej świątyni. Za wsparcie tego szlachetnego celu serdecznie dziękujemy.

1. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o 17.30 (z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli). Również w miesiącu czerwcu środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Miłosierdzia Bożego połączone będą z nabożeństwem czerwcowym.

1. W niedzielę 11 czerwca br. obchodzić będziemy 30. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Szczecina. W tym dniu również Ksiądz Arcybiskup Metropolita obchodzi jubileusz 40. rocznicy święceń kapłańskich. W związku z tym zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Dostojnego Jubilata, która odbędzie się w niedzielę 11 czerwca br. o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej. Tego dnia na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbędzie się festyn rodzinny: o godz. 14.00 będzie otwarcie wystawy papieskiej , o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 21.00 Apel Maryjny.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.