Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2015 r.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a u nas także uroczystość I Komunii Świętej dzieci (na Mszy św. o godz. 10:00). Módlmy się za dzieci, które po raz pierwszy (będą) uczestniczyły we Mszy Świętej w sposób pełny, aby z tego źródła aż do śmierci czerpały siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. Módlmy się także za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez zgodne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie. Po Mszach Św. II ogólnopolska zbiórka do puszek na organizację ŚDM - Kraków 2016!

2. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do piątku włączne o godz.17:00 Msza Święta i recytowana litania do MB dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. W poniedziałek zaraz po zakończeniu Mszy Św. wręczenie pamiątkowych obrazków dzieciom.

3. Nowenna do Ducha Świętego i nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 17:30!

4. W środę o godz. 18:00 Msza Święta wieczorna, a po niej nowenna do Ducha Świetego, skrócona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym i kolejna katecheza dla dorosłych! Serdecznie zapraszamy!

5. W sobotę Msza Święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego!

6. Za tydzień - uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła. a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Dzieci klas trzecich obchodzić będą rocznicę swojej I Komunii Świętej na Mszy Św. o godz. 10:00. Spowiedź dla nich, ich rodziców i chrzestnych w piątek 22.05 od godz. 16:30. Obecność dzieci obowiązkowa!

7. W sobotę 30.05 o godz. 10:00 w Archikatedrze Szczecińskiej z rąk JE Ks. Bp Henryka Wejmana święcenia diakonatu przyjmie nasz kleryk Paweł Kuchnicki. Parafia organizuje wyjazd i autokar na tę uroczystość. Kto pragnie uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o zapisywanie się po Mszach Św. w zakrystii na listę. Wszyscy parafianie zostali osobiście zaproszeni na tę uroczystość przez kleryka Pawła, nie tylko ci, którzy otrzymali pisemne zaproszenia! Jest również możliwość udania się na te święcenia własnym środkiem lokomocji!

8. Kolejne spotkanie Poradnictwa Rodzinnego dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, w sobotę 06.06.o godz.18:00 w salce parafialnej. Ostatnim razem były tylko dwie pary. Bardzo prosimy pozostałych narzeczonych o przybycie i uczestniczenie w tym spotkaniu! Jest ono obowiązkowe dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu małżeństwa! Jeśli jakaś para nie będzie obecna na tym spotkaniu musi sama we własnym zakresie szukać innej parafii, która dla nich przeprowadzi zajęcia z poradnictwa rodzinnego! Proszę tego nie lekceważyć!!!

9. Stowarzyszenie "Zaczynaj" informuje,że tradycyjna comiesięczna zbiórka na remont kościoła zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę 24.05. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!