Ogłoszenia duszpasterskie 07.05.2017 A.D.

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w IV Niedzielę Wielkanocną nazywaną Dobrego Pasterza modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za powołanych. Na zakończenie każdej Mszy Św. adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się Litanią Loretańską. Z tej racji wyjątkowo w tę niedzielę nie będzie Nabożeństwa Majowego o 17.30.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W poniedziałek 8.05. obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze Św. Tego dnia sprawujemy o 7.00 i 18.00.

3. We wtorek 9.05 o 16.30 w kościele będzie miała miejsce próba przed I Komunią Świętą.

4. 11 maja o 17.00 Młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Ks. Bpa Henryka Wejmana. Przygotowanie modlitewne do przyjęcia tego sakramentu przeżywać będziemy od poniedziałku do środy na Nabożeństwach Majowych i MszachŚw. a próby przed jego przyjęciem po Mszy Św. Próba generalna przed Sakramentem Bierzmowania ze Świadkami będzie miała miejsce w środę po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30. Spowiedź przed Bierzmowaniem dla Kandydatów, Świadków i ich Rodzin będzie od poniedziałku do środy od 17.30. Bierzmowanie jest wydarzeniem budującym całą naszą wspólnotę parafialną, więc do uczestnictwa we Mszy Św. na, której zostanie ono udzielone zapraszamy wszystkich Parafian, a nie tylko związanych z przyjmującymi ten sakrament. Tego dnia Nabożeństwo Majowe odprawimy o 16.30, bezpośrednio przed Mszą Św.

5. W sobotę 13.05. obchodzimy wspomnienie NMP Fatimskiej. Jest to 100-tna Rocznica I-go objawienia NMP w Fatimie. Na godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Św., na 18.00 na Mszę Św., a bezpośredni po niej na Procesję z figurą NMP Fatimskiej wokół kościoła przy śpiewie Litanii Loretańskiej. Na procesję przynosimy świece.

6. Na nabożeństwa majowe z rozważaniem przymiotów NMP w Litanii Loretańskiej zapraszamy codziennie o 17.30 z wyjątkiem w tym tygodniu: czwartku 11-stego. i soboty 13-stego maja.

7. W miesiącu maju Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy odmawiamy w środy połączoną z Nabożeństwem Majowym o 17.30. Również Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych w miesiącu maju odmawiać będziemy połączoną z Nabożeństwem Majowym w piątek o 17.30.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.