Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2017 A.D.

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną przezywamy Oktawę Wielkanocy, która kończy wielką, trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Dzień ten jest jednocześnie Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Pod hasłem - Idźcie i głoście -rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek dla potrzebujących z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

2. Jutro 24.04 obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha – Męczennika, Głównego Patrona Polski, przeniesioną z racji liturgicznych z dnia 23.04. Msze Św. sprawować będziemy o 7.00 i 18.00.

3. We wtorek 25.04 obchodzimy Święto Św. Marka Ewangelisty, a w sobotę 29.04 Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy. Msze Św. sprawowane będą o 7.00 i 18.00.

4. W środę o 18.00 zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia również na 18.00.

5. We wtorek o 17.00 w kościele będzie miała miejsce próba przed Pierwszą Komunią Św. Obecność obowiązkowa.

6. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach (za naszym pośrednictwem) pragnie zaprosić wszystkich Absolwentów i Wszystkich, którzy pragną wziąć udział na uroczystości 50-lecia Szkoły, które świętowane będzie 10 czerwca b.r. O godz. 13.00. odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. w kościele Św. Ottona w Pyrzycach, o 14.30 nastąpi apel, a po nim spotkanie Absolwentów. Pozostałe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły: www.rcku.eu

7. W dniu 27 kwietnia przypada rocznica narzucenia Polsce w warunkach terroru komunistycznego zbrodniczej ustawy aborcyjnej w 1956 r. Od tego czasu śmierć w wyniku aborcji poniosło przeszło 20 milionów nienarodzonych dzieci. W duchu współodpowiedzialności za wyrządzone zło, zapraszamy do włączenia się w centralne nabożeństwo pokutne, które w naszej Archidiecezji odbędzie się w kościele Księży Pallotynów przy ul. Ducha Świętego w Szczecinie. Modlitwa rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00 i zakończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski