Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2017 A.D.

V Niedziela Wielkiego Postu - 02.04.2017 A.D.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łaski obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Wczoraj wieczorem uroczystym wprowadzeniem figury NMP Fatimskiej do naszego kościoła rozpoczęliśmy Misje Fatimskie. Misje głoszą ks. Tomasz Stroynowski i Ks. Tomasz Kancelarczyk. Dziś nauki misyjne głoszone są na wszystkich Mszach. Św. i na Gorzkich Żalach, które wyjątkowo dziś rozpoczniemy o 17.00. Ojców Misjonarzy otoczmy naszą modlitwą.

Zmiana Tajemnic Żywego Różańca odbędzie się po Mszy Św. o 11.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę nauki misyjne głoszone będą na Mszach Św. o 9.30 i 18.00, w Skrzynce do wtorku o 16.30. W czasie misji spowiedź św. będzie przed, w trakcie i w razie potrzeby także po Mszach Św. Na czas nauk misyjnych spowiedź będziemy przerywać, aby każdy mógł ich w skupieniu wysłuchać. W środę na zakończenie Misji po Mszy Św. wieczornej przeżyjemy Procesję Fatimską wokół naszego kościoła. Na procesje prosimy zabrać świece.Ofiary składane na tacę w środę na zakończenie Misji Świętych przeznaczone będą dla Ojców Misjonarzy.

4. Rekolekcje szkolne dla Zespołu Szkół w Lipianach odbędą się od poniedziałku do środy o 8.15 uczniowie i Szkoły Podstawowej, o 11.00 uczniowie Gimnazjum i Liceum. Obecność na naukach w Kościele jest obowiązkowa.

5. W czasie trwania misji i w czwartek 6.04 nie będzie Mszy Św. o 7.00.

6. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. W I Piątek Ks. Wikariusz odwiedzi chorych na wioskach i ul. Barlineckiej od 14.30.

Również w najbliższy piątek po Mszy Św. zapraszamy na Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu zespołu SONATA pod dyrekcją naszego Pana Organisty – Andrzeja Galbarczyka.

7. Za tydzień przeżywamy Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy Św. dokonamy poświęcenia palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po Mszy Św. o 9.30 dzieci i młodzież wystawią w naszym kościele Pasję – przedstawienie o Męce Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła.

8. W każdą środę na 18.00 zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych również na godz. 18.00.

9. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych.

Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w przyszłą niedzielę o17.15. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy chrzcielnicy wystawiona jest również skarbona, do której można złożyć ofiary na ten cel.

10. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza Matki Bożej możemy nabyć świece Caritas na wielkanocny stół.

11. Prosimy o pomoc w sprzątaniu Kościoła w czwartek od 9.00.

12. Informujemy, że doroczna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta odbędzie się w Wielką Środę po wieczornej Mszy Św. na rozpoczęcie Triduum Paschalnego.

13. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!