Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2017 A.D.

VIII Niedziela Zwykła

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. W najbliższą środę 01.03 Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego i osobistego zmartwychpowstania z grzechu poprzez wypełnienie dzieł pokutnych – postu, jałmużny i modlitwy. Msze Św. w tym dniu z posypaniem głów popiołem sprawowane będą o 7.00, 9.30, 18.00 i 16.30 w Skrzynce. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. każdy wierny w przedziale wiekowym od 18 do 60 roku życia zobowiązany jest do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i do ograniczenia ilości spożywanego pokarmu do trzech posiłków - w tym jeden tylko do sytości. Wierni od 14 roku do końca życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Sytuacja choroby zwalnia z konieczności zachowania postu.

3. Wielki Post jest czasem wyciszenia i modlitwy - cały okres Wielkiego Postu objęty jest zakazem organizowania i uczestniczenia w zabawach.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych.

5. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w każdą niedzielę na 17.15.

6. W najbliższą środę z racji Popielca nie będzie Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdziai Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

W Pierwszy Piątek - 3 marca Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych od godz. 8.30. Ks. Wikariusz odwiedzi chorych w Miedzyniu i Skrzynce, oraz na ul. Barlineckiej od 14.30. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i dorosłych w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca - 4 marca Ks. Wikariusz odwiedzi swoich chorych w Lipianach od 8.30. Przypominamy, że 4 marca obchodzimy też Święto Św. Kazimierza Królewicza.

8. W przyszłą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. adorować będziemy Najświętszy Sakrament, a po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Wszystkich pragnących w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na spotkanie w ramach tzw. Poradnictwa Rodzinnego 10 marca na godz. 19.00 do sali  na plebanii.

10.  Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać.