Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2017 A.D.

V Niedziela Zwykła - 05.02.2017 A.D.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Gościmy dziś w naszej parafii  Pana Romana Kempińskiego - Romcia Tomcia – autora wierszowanej parafrazy ewangelii dla dzieci. Gość na zakończenie każdej Mszy Św. przybliży nam swoją twórczość. Będzie można także nabyć jego publikacje. Serdecznie zachęcamy do takiego spotkania z ewangelią.

Po Mszy Św. o 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwość, otwartość, za możliwość bliższego poznania naszych Parafian i za złożone ofiary. Informujemy, że przeznaczone są one w części na Kurię Metropolitalną, w części na utrzymanie Parafii, i w części dla kapłanów.

4. W najbliższą sobotę 11 lutego przeżywamy Wspomnienie NMP z LourdesXXV Światowy Dzień Chorego. Tego dnia Caritas naszej archidiecezji zaprasza chętnych na Mszę Św. do kościoła Św. Kazimierza w Szczecinie na ul. Broniewskiego na godz. 9.00. Po Mszy Św. jej uczestnicy będą mogli skorzystać z porady dwóch wybranych przez siebie specjalistów (kardiolog, gastrolog, ortopeda, neurolog, dermatolog, endokrynolog, reumatolog) w Szpitalu na ulicy Arkońskiej.

Tego dnia Ks. Abp Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza do Bazyliki Archikatedralnej  w Szczecinie na Mszę Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych na godz. 12.00.

W Naszym kościele Mszę Św. w intencji Chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych odprawimyo 9.00. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom chorym i starszym, które nie mogą dotrzeć samodzielnie.

5. W przyszłą niedzielę 12 lutego na Mszy Św. o 9.30 pobłogosławimy Pisma Święte Dzieciom Pierwszokomunijnym.

6. Nasza Parafia organizuje 12 - dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 3 – 14 lipca 2017 r. w cenie 2500 PLN + 190 EURO (na wejściówki i karnety). Szczegółowy plan pielgrzymki w gablocie i do zabrania w zakrystii.  Zapisy u Ks. Proboszcza.

7. Trwa inicjatywa zbioru zdjęć Lipian i okolic po 1945 r. Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoimi fotografiami przedstawiającymi naszą małą ojczyznę w minionych czasach. Zdjęcia będą kopiowane i zwracane właścicielom. Materiały można użyczyć codziennie w lipiańskiej bibliotece oraz we wtorek o godz. 18 i w sobotę o godz. 13:00 w siedzibie Stowarzyszenia "Zaczynaj".

8. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!