Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2016 A.D.

Boże Narodzenie 25.12.2016 A.D.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. 26 grudnia w święto Św. Szczepana - męczennika na wszystkich mszach św. dokonamy poświęcenia ziarna. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o 8.30. Pozostałe Msze Św. według stałego porządku.

3. 27 grudnia obchodzimy święto Św. Jana - Ewangelisty. Tego dnia tradycyjnie dokonamy poświęcenia wina.

4. 28 grudnia obchodzimy święto Św. Młodzianków męczenników – jest to dzień modlitw o poszanowanie życia nienarodzonych dzieci.

5. W tym tygodniu z powodu kolędy od wtorku do piątku msze św. sprawować będziemy tylko w godzinach porannych o 7.00. W środę dodatkowo Msza św. nowennowa sprawowana będzie o 9.00.

6. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę:

28 grudnia od 10.00: Będzin, Dębiec, Głębokie, Sokolniki, Józefin, Miedzyń, Mironów

29 grudnia od 10.00: Osetna, Prądnik, Żarnowo

30 grudnia od 10.00: Skrzynka

7. Od nowego roku z racji duszpasterskich zmieniamy porządek odprawiania Mszy św. w niedziele i uroczystości. Msze Św. w Lipianach sprawowane będą o: 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00, a w Skrzynce o 12.30.

Z Powodu kolędy w miesiącu styczniu w dni powszednie Msze Św. sprawowane będą tylko w godzinach porannych - każdego dnia o 7.00. Dodatkowo w środy Msza św. z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy sprawowana będzie o 9.00 tylko w intencjach za żyjących i w piątki Msza Św. połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia również o godz. 9.00 jako Msza Św. zbiorowa za zmarłych.

8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia: Dzieciom, Młodzieży i Organizatorom Jasełek, Osobom sprzątającym kościół i dom parafialny, Panom, którzy przywieźli i ustawili choinki, Osobom zaangażowanym w oświetlenie choinek w kościele, na zewnątrz kościoła i przy plebanii, Budowniczym szopki, Służbie Liturgicznej, Panu Kościelnemu, Organiście, Wszystkim, którzy oddawali chwałę Bogu przez udział w liturgiach adwentowych i dzisiejszej bożonarodzeniowej i Tym Wszystkim, którzy zatroszczyli się także o świąteczny stół na plebanii.

9. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg zapłać i życzymy Parafianom i Gościom na te Święta przeżycia bliskości Boga, które jest fundamentem wszelkiego dobra, pokoju, radości i jedności – Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.