Ogłoszenia duszpasterskie 06.11.2016 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w środę 9. 11 – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

w czwartek 10.11 – Św. Leona Wielkiego – papieża

w piątek 11.11 – Św. Marcina z Tours – biskupa

w sobotę 12.11 –Św. Jozafata – biskupa i Męczennika

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. W środę Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy odprawiamy przed mszą Św. o 18.00.

3. W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości w 98. rocznicę jej odzyskania. Tego dnia

zapraszamy na Mszę Św. w intencji naszej Ojczyzny na godz.: 11.30.

Tego dnia również rozpoczynamy nowennę przed aktem przyjęcia Chrystusa za swego Króla i Pana.

4. W przyszłą niedzielę stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi zbiórkę na remont naszego kościoła.

5.  Przypominamy, że do dnia do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego w czyśćcu   cierpiącego    za nawiedzenie cmentarza po wypełnieniu warunków: stan łaski uświęcającej (tzn. spowiedź św., jeśli jesteśmy w stanie grzechu śmiertelnego), komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

6. Zachodniopomorska drogówka przypomina, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy pieszy znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku lub porusza się w strefie zamieszkania. Mając na uwadze widoczność i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym.

7. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy codziennie o 17.30.

8. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.