Ogłoszenia duszpasterskie 09.10.2016 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu wspominać będziemy:

- 13.10 czwartek – Bł. Honorata Koźmińskiego - kapłana

- 15.10 sobota – Św. Teresę od Jezusa – dziewicę i doktora Kościoła

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

2. Przeżywamy dziś kolejny Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach Św. ofiarami wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia uzdolnionym dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin. Jest to Żywy Pomnik Św. Jana Pawła II. Również dziś o godz. 10.00 gościmy Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, które przybliży naszej Parafii ideę nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o 10.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców bądź opiekunów dzieci klas III SP.

3. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy z Różańcem, następnie Msza Św.

4. W najbliższy piątek 14.10 przypada Dzień Edukacji Narodowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i pracownikach szkoły.  Tego dnia zapraszamy na Różaniec w tych intencjach. Również te intencje będziemy polecać Bogu w środę na Mszy Św. nowennowej.

5. W sobotę 15.10 na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin dotkniętych dramatem utraty dziecka.

6. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie odprawiać będziemy po wieczornej Mszy Św., a w niedziele o 17.30. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci Szkoły Podstawowej w każdą środę o 16.30, a dla młodzieży gimnazjalnej w każdy czwartek również o 16.30.

7. Rozpoczęcie Roku Maryjnego w naszej Archidiecezji odbędzie się 13 października o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie.

8. Kartki wypominkowe możemy zabrać przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o zapisaniu imion i nazwisk polecanych zmarłych w podstawowej formie, tzn. w mianowniku, np.: ZOFIA, JAN, TADEUSZ NOWAK. Ułatwi to kapłanom prawidłowe ich odczytywanie w czasie modlitwy wypominkowej.

9. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy: Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski