Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2016 r.

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. Krzysztofa Żuka, życząc mu obfitości Bożej łaski w duszpasterskim posługiwaniu w naszej parafii.

2. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na rozpoczęcie o godzinie 900. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły. Zachęcamy do spowiedzi św. od poniedziałku do środy przed Mszą św. od godziny 1730. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci w niedzielę na Mszy św. o godzinie 1000.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek modlić się będziemy o powołania,
- w pierwszy piątek od godziny 1700 spowiedź św., a o 1800 Msza św.
o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z Litanią do Serca Jezusowego,
- w pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 1800 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po Mszy św. modlitwa różańcowa.
W sobotę odwiedziny chorych od godziny 830.

4.  Dnia 25 sierpnia br. zmarł były wikariusz naszej parafii ks. Piotr Gronostaj. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 31 sierpnia w Choszcznie w parafii Narodzenia NMP, rozpoczną się o godzinie 1430 modlitwą przy wystawionej trumnie.  O godzinie 1500 Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa.

5. W tym tygodniu wspominać będziemy:
- poniedziałek: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
- czwartek: bł. Bronisławę (77. rocznica wybuchu wojny światowej),
- sobota: św. Grzegorza Wielkiego.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa. Za wszelkie przejawy życzliwości i wsparcia Bóg zapłać!

Ks. Kan. Andrzej Stolarski