Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2016 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18:00 przed wieczorną Eucharystią.

3. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym Słowem i Ciałem Pańskim.

W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

4. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

5. W tym tygodniu patronują nam: 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry; 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

6. Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj” i proboszcz naszej parafii bardzo dziękują wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się do przygotowania V Odpustowej Biesiady na Rynku. Kłaniamy się także licznie przybyłym biesiadnikom za fantastyczną zabawę i hojne datki na remont kościoła. Informujemy, że zebraliśmy rekordową kwotę 10 343 zł 51 gr. Dobroczyńcom, którym leży na sercu renowacja naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Bożego w każdej chwili dnia i nocy, szczęść Boże.

7. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.

8. Pozdrawiamy serdecznie Solenizantów i Jubilatów tygodnia.

Zmarłym w ostatnim czasie Parafianom pragniemy wypraszać życie wieczne.