Ogłoszenia Duszpasterskie 17.07.2016 r

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17.07.2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Msze święte w tygodniu o godzinie 7.00 i 18.00. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

2. W tygodniu wspominać będziemy:

• środa  - Bł. Czesława  prezbitera
  • piątek -  Św. Marię Magdalenę
  • sobota – Św. Brygidę, współpatronkę Europy

Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia niech Bóg błogosławi i wspiera potrzebnymi łaskami.

3. Przez okres wakacyjny zawieszona jest Msza św. niedzielna o 8.30, przyjęte intencje przeniesione są na środową nowennę do M.B.  Nieustającej Pomocy.

4. W dniach od 22 do 24 września 2016 odbędzie się Pielgrzymka Archidiecezjalna  na Jasną Górę, w której uczestniczą także  nasi parafianie.  Jej program obejmuje:  Gniezno,  Pola Lednickie,  Licheń i Częstochowę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc serdecznie zapraszamy, zapisy  w zakrystii i u ks. proboszcza.

5. Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków informuje, że podczas ostatniej zbiórki 10 lipca na remont kościoła zebrano kwotę  2.159 zł i 42 gr. Stan konta remontowego na 11.07.2016 r. wynosił 80.296 zł i 78gr. Decyzją zarządu stowarzyszenia kwotę 6.242 zł przekazano na konto parafii w celu pokrycia wydatków związanych z  remontem  zakrystii. Przeprowadzono następujące prace: opierzenie całego dachu zakrystii, uszczelnienie okien zakrystii, odgrzybienie i pomalowanie ścian, cyklinowanie i  lakierowanie podłogi. Faktury związane z odrestaurowaniem obiektu do wglądu u księdza proboszcza i w dokumentacji stowarzyszenia. Stan konta remontowego na 15 lipca 2016 r. wynosi  74.054 zł i 78 gr.

Wszystkim ofiarodawcom i osobom, które włożyły dużo wysiłku w prace remontowe, składamy ogromne podziękowania. Dzięki tej renowacji, przeprowadzonej po jak najniższych kosztach, nasza świątynia powoli zaczyna zmieniać swój wygląd.

6. Za wszelką życzliwość i wsparcie serdeczne Bóg zapłać.