Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2016 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz.7:00 i 18:00 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. W środę o godz.18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. wieczorna.

4. W sobotę, 16.07. przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza.

W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości.

5. W tym tygodniu wakacyjne katechezy dla dorosłych tylko we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do modlitwy słuchania Słowa Bożego i adoracji Najświętszego Sakramentu!

6. W dniach od 22 – 24.09. w weekend jak co roku, odbędzie się Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na Jasną Górę. Nasza parafia organizuje wyjazd na tę pielgrzymkę. W programie odwiedzimy między innymi: Gniezno, Licheń, Pola Lednickie, docelowo Częstochowę! Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii!

7. W miesiącu lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji XXXII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupy promieniste wyjdą z Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki, ze względu na trwające w tym czasie Światowe Dni Młodzieży, odbędzie się 01.08  o godz. 7:00 w Bierzwniku. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Szczegółowe informacje o pielgrzymce znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie i na stronie internetowej: www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.

8. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 28.08 w Pyrzycach w parafii pw. NMP Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz.13:30, a Msza św. rozpocznie się o godz.15:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.

9. Dzisiejsza zbiórka przy kościele przeznaczona jest na remont kościoła. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.