Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2016 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz.18:30, a w niedzielę o godz.17:30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

3. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz.8:00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.7:00, 8:00 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W dniach od 22 - 24 września, w weekend, jak co roku odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej na Jasną Górę. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na tę pielgrzymkę. W programie odwiedzimy między innymi: Gniezno, Licheń, Pola Lednickie docelowo Częstochowę! Informacje i zapisy w zakrystii u ks. proboszcza.

7. W tym tygodniu patronują nam: 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych; 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

8. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św, będzie można złożyć ofiarę do puszek na CARITAS, która te środki przekaże na kolonie wakacyjne dla dzieci z rodzin ubogich i patologicznych – polecam ofiarności Parafian!

9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko Imieniny
i Urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu!