Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2016 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne.

2. Dzisiejsza adoracyjna niedziela w naszej parafii, w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru po Mszy wieczornej o godz.18:30, a w niedziele o 17:30 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. W tym tygodniu patronują nam: 8 VIśw. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”; 10 VIbł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy; 11 VIśw. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

5. Przypominamy, że w czwartek 16.06 w naszym kościele o godz. 17:00 JE ks. Bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Nasz ks. proboszcz Andrzej będzie świętował na tej Mszy św. srebrny jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

We wtorek 07.06 na Mszę św. wieczorną, nabożeństwo i próbę przed przyjęciem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność dla nich jest obowiązkowa!

6. W ostatnim tygodniu września, w weekend, jak co roku, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej na Jasną Górę. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na tę pielgrzymkę. W programie odwiedzimy między innymi: Gniezno, Licheń, Poznań docelowo Częstochowę! Informacje i zapisy u ks. proboszcza w zakrystii!

7. W przyszłą niedzielę 12 czerwca przypada kolejna zbiórka na remont kościoła. W związku z dochodzącymi do nas nieprawdziwymi informacjami Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że ani jedna złotówka z konta remontowego kościoła nie została wydana na remont plebanii i utrzymanie siedziby stowarzyszenia. Remont plebanii przeprowadził ksiądz proboszcz A. Stolarski z własnych środków, zgromadzonych przed przyjściem na naszą parafię, natomiast opłaty związane z utrzymaniem budynku stowarzyszenia pokrywane są ze składek członkowskich. Decyzją członków podjętą podczas walnego zebrania stowarzyszenie zamierza uczestniczyć w remoncie zakrystii, ponieważ stanowi ona część kościoła. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za zaufanie i życzymy opieki Bożej na każdą chwilę życia.

Drodzy Bracia i Siostry we wspólnocie parafialnej w Lipianach.

Wdzięczny Bogu za dar powołania mam zaszczyt zaprosić WSPÓLNOTĘ PARAFIALNĄ W LIPIANACH na uroczystą Eucharystię, która odbędzie się 11 czerwca 2016 r. o godz.10:00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, podczas której przyjmę z rąk JE Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi sakrament święceń prezbiteratu.

Mszę Świętą Prymicyjną sprawował będę 12 czerwca 2016 r. o godz.11:30 w naszym kościele Parafialnym w Lipianach. Zapraszam wszystkich na godz.11:00 pod mój dom przy ul. Jedności Narodowej 46, skąd wyruszymy wspólnie w procesji do Kościoła.

Z całego serca chciałbym już dzisiaj podziękować Wam za wszystko co dla mnie uczyniliście i czynicie nadal na mojej drodze powołania, nade wszystko za modlitwę. Każdego z Was noszę w sercu i zawierzam w swoich modlitwach Bożemu Miłosierdziu.

Z Chrystusowym pozdrowieniem:  Dk. Paweł Kuchnicki