Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2016 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejszą niedzielą adoracyjną rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.

Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz.17:30. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz.18:30 zaraz po wieczornej Eucharystii.

2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie.W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, aby ją znaleźli i podjęli.

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione o godz.7:00, 18:00, a podczas Eucharystii o godz. 11.:30 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. W Skrzynce Msza św. o godz. 10:00. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

4. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji naszych strażaków.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
W piątek od godz. 17:00 okazja do spowiedzi, a po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej − nabożeństwo majowe z aktem oddania Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i różaniec święty.

Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Stowarzyszenie „ Zaczynaj” informuje, że w przyszłą niedzielę 8 maja, tradycyjnie zostanie przeprowadzona zbiórka na remont naszej świątyni. Życzliwym Darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

9. Informujemy, że w ubiegłym tygodniu z kwesty na nagłośnienie wpłynęło łącznie 300 zł. I tak:

-  kwotę 60 zł przekazali p. Przeździak od rodzin,

- 160 zł przekazał Jurek Daniel i jest to dar  od parafian z ul. Barlineckiej i ul. Szkolnej,

- kwotę  80 zł przekazał Pan kościelny i jest to dar od parafian z ul. Pyrzyckiej i ul. Jedności Narodowej.

Stan konta na nagłośnienie na dzień podliczenia tj. 28.04.2016 r., to 15 353 zł  27 gr. i 0,13 €.

10. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

1. Ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.

2. Ewangelizacyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania Różańca w intencji ewangelizacji i pokoju

3. II Krucjata modlitwy w intencji Ojczyzny: O wszelkie potrzebne łaski dla organizatorów i wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, aby to spotkanie wydało trwałe owoce wśród jego uczestników.

11.

9.

8.

9.

7. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

6. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że  podczas ostatniej kwesty zebrano 1.196 złotych i 35 groszy. Stan konta remontowego na 13.02.2015 wynosi  45 tysięcy 933 złote i 48 groszy. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

Prasa katolicka – jest do nabycia w zakrystii u pana kościelnego!

Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca, a więc tradycyjnie po mszy świętej prowadzimy zbiórkę na remont kościoła. Wszystkim wspierającym naszą inicjatywę serdeczne Bóg zapłać!

5. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. Za ofiary złożone na tacę  mówimy: serdeczne Bóg zapłać!