Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2016 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

2. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.

3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Eucharystią o godz.18:00. O godz.17:00 do kościoła zapraszamy na spotkanie wszystkich wyjeżdżających na Archidiecezjalne Dni Młodych do Barlinka w dniach 01-03.05!

5. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w piątek 29.04 w święto patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.

6. W piątek o 18:30 do salki parafialnej zapraszamy wszystkich narzeczonych, którzy mają zawrzeć sakramentalny związek małżeński w najbliższym czasie na spotkanie Poradnictwa Rodzinnego. Prosimy o obowiązkową obecność wszystkich narzeczonych!

7. W przyszłą niedzielę Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz.18:30 zaraz po wieczornej Mszy Świętej, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. We wszystkie niedziele maja nabożeństwo majowe o godz. 17:30!

8. Nasz dekanat organizuje i serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Siekierek w przyszłą niedzielę (01.05.16 r.). Wyjazd o godz. 13:00, powrót około godz. 20:00. Koszt 20 zł. Zapisy u p. W. Woroniec i p. P. Zajkowskiego.

9. Informujemy, że w ubiegłym tygodniu z kwesty na nagłośnienie wpłynęło łącznie 2 490 zł. I tak:

- Wspólnota mieszkaniowa „Alternatywa”, Plac Wolności i ogólna zbiórka – 750 zł (kwestowała p. Przybyła Zofia );

-  Ks. Proboszcz przekazał kwotę 1 190 zł, jest to zbiórka od mieszkańców ul. Żeromskiego, ul. Wodnej, budynków Spółdzielni, osób prywatnych, naszych Apostołów i ich żon.

- Pan kościelny przekazał kwotę 550 zł, jest to dar od parafian z ul. Pyrzyckiej - 400 zł (kwestowała p. Wróbel Bronisława ), ul. Jedności  Narodowej, ul. Górnej i  Placu Wolności.

Stan konta nagłośnieniowego na dzień 24.04.2016 to: 15 05327 gr. I 0,13 €.

Jednocześnie informujemy, że złożyliśmy oficjalnie zamówienie na zakup zestawów głośnikowych, które są już na etapie końcowej realizacji i w związku z posiadaniem większej ilości środków, została podjęta decyzja o budowie nowej instalacji do podłączenia zestawów nagłaśniających oraz zakupienia dodatkowego sprzętu mikrofonowego. O dalszych poczynaniach w sprawie nagłośnienia naszej Świątyni będziemy informować na bieżąco!

10. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia.

11. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.