Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2016 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

2. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika

3. Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

• dzieci i młodzież na godz. 16:30
  • dorosłych na godz. 18:00

4. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00. Na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także Solenizantki i Solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

5. W tym tygodniu patronują nam: 17 III – św. Patryk, apostoł i patron Irlandii, choć w naszym kraju jest w randze wspomnienia dodatkowego, przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić za naszych Rodaków, którzy opuścili Ojczyznę w poszukiwaniu lepszego życia, a wielu z nich właśnie w Irlandii znalazło nowy dom, aby potrafili zachować wiarę i tradycję ojców i nie upadali na duchu (wszak św. Patryk to również patron upadłych na duchu); 19 III – św. Józef, Oblubieniec NMP i patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, a także zaufania, ponieważ wiernie wypełnił zleconą mu przez Boga misję opieki i wychowania Syna Bożego.

6. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy św. wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. We wtorek zaraz po Mszy św. wieczornej zapraszamy do domu parafialnego wszystkich, którzy pragną się aktywnie włączyć w przygotowania do Triduum Paschalnego na spotkanie organizacyjne.

7. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii. Są jeszcze dwa wolne numery tygodnika „Niedziela” do zaprenumerowania. Można nabyć jeszcze świece na stół wielkanocny wspierając dzieło Caritas. W środę od godz. 10:00 przedświąteczne sprzątanie kościoła i całego przykościelnego terenu. Prosimy Parafian, którzy mogą o przyniesienie sprzętu do sprzątania i pomoc panie i panów. Bardzo liczymy na Was.

8. Wszystkim Parafianom dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości, otwartości, serca i dobroci. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom, szczególnie dzisiejszym – Krystynom i Bożenom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski