Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2016 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia. Módlmy się o jedność chrześcijan, wszak trwamy w tygodniu szczególnej modlitwy w tej intencji. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na „Kościół w Potrzebie”.

2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte do naszego parafialnego kościoła o godz. 7:00 i 9:00. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

3. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

4. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Prosimy dziś po Mszach św. w zakrystii o zgłoszenie się osób, których nie zastaliśmy w domach, i zachęcamy do tego tych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana. W tym tygodniu kolęda według następującego porządku:

poniedziałek 25.01 od godz. 16:00 – ul. Jedności Narodowej 41-81 i J. Narodowej 34-56;

wtorek 26.01 od godz. 15:00 – kolęda uzupełniająca – zakończenie kolędy.

5. Msze Święte do wtorku włącznie o godz. 7:00 i 9:00. Od środy według stałego porządku.

6. W tym tygodniu patronują nam: 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie  św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych; 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”; 28 I – św. Tomasz z Akwinu, kapłan, zakonnik, Doktor Kościoła, kaznodzieja, poeta, wielki myśliciel, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym, a między świętymi największym uczonym”.

7. W kontekście trwających przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji w dniach. 06 -20.02.2016 r. odbędzie się peregrynacja – pielgrzymowanie z dekanatu do dekanatu Symboli Światowych Dni Młodzieży. Do naszej parafii Krzyż i Ikona ŚDM przybędą pod opieką alumnów AWSD w piątek 19.02 i obecne będą w naszym kościele w godzinach od 13:00 do 20:00. Plan pobytu tych Symboli podamy w niedalekiej przyszłości, ale już dzisiaj serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, licealistów i studentów pragnących uczestniczyć w lipcowym spotkaniu młodzieży z całego świata pod przewodnictwem papieża Franciszka w Krakowie. Również zapraszamy wszystkich wiernych: grupy modlitewne – Żywy Różaniec, ministrantów, Koło Przyjaciół Radia Maryja, wszystkich zaangażowanych w życie nasze parafii do modlitwy przy tych Znakach i Symbolach. Z naszego kościoła Krzyż wraz z Ikoną ŚDM zostanie przekazany dekanatowi myśliborskiemu

8. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej kwesty na remont kościoła zebrano kwotę 2.002 zł i 41 groszy. Stan konta remontowego na 22 stycznia 2016 r. wynosi 68.186 zł i 41 groszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień tygodnia.

9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Ks. mgr Robert Żołnierzów

8.