Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2016 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.

3. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych Parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic:

poniedziałek 18.01 od godz. 16:00 – Niepodległości nr parzyste i Niepodległości nr nieparzyste

wtorek 19.01 od godz. 16:00 – Kościuszki i Myśliborska oraz Będzin

środa 20.01 od godz. 16:00 – Górna 1-39 i Górna 2-16

czwartek 21.01 od godz. 16:00 – Pyrzycka  1-7 i Osiedle Podmiejskie oraz Pyrzycka 2-42

piątek 22.01 od godz. 16:00 – Jedności Narodowej 1-17 i Polna 17ab oraz J. Narodowej 17cd

sobota 23.01 od godz. 10:00 – Skrzynka 1-27 i Skrzynka 33ab, 34ab

sobota 23.01 od godz. 16:00 – Jedności Narodowej 19-33 i Jedności Narodowej 2-30

5. Msze Święte w czasie kolędy w tygodniu sprawowane będą o godz. 7:00 i 9:00. Nie będzie Mszy o 18:00

6. W tym tygodniu patronują nam: 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek); 21 I – św. Agnieszka, która, według tradycji poniosła śmierć w 12. roku życia; opiewana w hymnach i traktatach św. Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki i do zwycięstwa.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek „Kościołom w Potrzebie”. Polecam ją ofiarności Parafian.

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Ks. mgr Robert Żołnierzów