Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2016 r.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga.

Zmiana Tajemnic Różańca dziś po Mszy św. o godz. 11:30!

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz: 7:00, 10:00, 11:30, 13:00 Skrzynka i 18:00. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy cywilizacyjne).

4. Od poniedziałku rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragniemy się modlić i przynosić Wam dar Bożego błogosławieństwa. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16:00, a w soboty od 10:00 i popołudniu od 16:00.

Porządek odwiedzin kolędowych w tym tygodniu jest następujący:

- poniedziałek 04.01 od godz. 16:00 – ul. Makuszyńskiego (część dolna od ul. Lipowej 1 ks) i ul. Makuszyńskiego (część górna 1 ks);

- wtorek 05.01 od godz. 16:00 – ul. Sienkiewicza 5 a,b,c (1 ks) i ul. Sienkiewicza 5 d,e,f,g (1 ks);

- środa 06.01 od godz. 15:00 – ul. Okrzei;

- czwartek 07.01 od godz. 16:00 – ul. Sienkiewicza 19 i 21 oraz domki od 1 – 16 (1 ks) i ul. Sienkiewicza 7 a,b, 23 i 25 (1 ks);

- piątek 08.01 od godz. 16:00 – ul. Szkolna nr parzyste i nieparzyste (1 ks) i ul. Wodna i Traugutta (1 ks);

- sobota 09.01 od godz. 10:00 – Głębokie, Sokolniki, Józefin, Miedzyń, Żarnowo, Prądnik (1 ks) i Mironów i Dębiec (1 ks) oraz od godz. 16:00 – ul Bema 3ab, 5ab, 7ab, (1 ks) i ul Bema 9ab, 11ab, 13ab (1 ks);

- niedziela 10.01 od godz. 15:00 – ul. Bema 15ab, 21ab, 12, oraz domki jednorodzinne w stronę lasu.

Plan kolędy jest także zamieszony na naszej parafialnej stronie internetowej: www.parafia.lipiany.pl

Z powodu kolędy Msze św. w tygodniu sprawowane będą o godz. 7:00 i 9:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00!

5. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka 3 roku AWSD Stanisława Łapyra, który będzie pomagał w wizycie duszpasterskiej – w kolędzie. Przyjmijmy go bardzo serdecznie i niech czuje się w naszej parafii jak najlepiej. Niech ten czas będzie dla niego okazją do bliskich spotkań z Parafianami, rozmów i nabieraniem doświadczenia duszpasterskiego na jego przyszłe kapłańskie życie. Życzymy mu obfitości łask Bożych na czas odwiedzin kolędowych naszych Parafian.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

7. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że 10 stycznia przypada druga niedziela miesiąca, w związku z tym przeprowadzona zostanie kolejna zbiórka na remont kościoła. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za życzliwość i zaufanie. Życzymy wielu błogosławieństw Bożych na każdy dzień Nowego 2016 Roku.

Ks. mgr Robert Żołnierzów