Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2015 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba  więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia – wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane:

• codziennie o godz. 17:00. Są one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Ostatnie roraty w środę 23.12.

Skorzystajmy z sakramentu Bożego miłosierdzia: spowiedź święta w czasie każdej Mszy Świętej. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o północy godz. 24:00.

3. Lipiańska młodzież, dzieci ze scholki i opiekunowie zapraszają wszystkich Parafian na Jasełka, które odbędą się w czwartek 24.12.15 r. o godz. 23:00 w naszym kościele, tuż przed Pasterką.

4. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00. Skrzynka o godz. 13:00. W drugi dzień świąt, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Msze Święte: 7:00, 10:00, 11:30 i 18:00. W tym dniu zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny US i KUL. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela 27.12Niedziela Świętej Rodziny. W szczególny sposób modlimy się w intencjach małżonków i jubilatów.

6. Pierwszy dzień wizyty duszpasterskiej – kolęda - rozpocznie się w poniedziałek 28.12. Plan szczegółowy zostanie podany w przyszłą niedzielę na ogłoszeniach.

7. W tym tygodniu patronuje nam: 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.

8. W okresie Adwentu CARITAS Archidiecezjalna organizuje: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Wigilijna świeca jest symbolem gotowości i otwarcia się serc do dzielenia się miłością z innymi. Możemy nabyć te świece, oraz poświęcone opłatki wigilijne po Mszy św. przy wyjściu z kościoła!

9. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej kwesty zebrano kwotę 1648 zł 94 gr. Stan konta remontowego wynosi 66 168 zł 30 gr. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i życzymy radosnych świąt, błogosławieństwa Bożego na każdą chwilę dnia.

10.Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski