Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2015 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty, do którego można przystąpić każdego dnia przed i podczas Eucharystii.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które po raz pierwszy w naszej parafii poprowadzi ks. Roman Banaś – proboszcz parafii Sulimierz. Witamy Go bardzo serdecznie i życzliwie, życząc obfitości łask i błogosławionych owoców tych ćwiczeń duchowych. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie, a plan spotkań rekolekcyjnych jest następujący: dzisiaj nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach Świętych! W poniedziałek o godz. 10.00 Msza św. z nauką dla dorosłych; o godz. 17.00 Msza św. roratnia z nauką dla dzieci. We wtorek plan spotkań rekolekcyjnych jest taki sam jak w poniedziałek. Środa to zakończenie rekolekcji. Plan taki sam jak w poniedziałek i wtorek. Jest to także dzień spowiedzi świętej od godz. 9:30 i od 16:30. Prosimy o wyspowiadanie się, by nie odkładać pokuty na ostatnią chwilę tuż przed świętami!

Dziś po Mszy św. możemy złożyć ofiarę na remont naszego kościoła!

3. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty, które odprawiamy według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, poprzedzone śpiewem Godzinek o 16:30, a w sobotę o godz. 7:00 – Godzinki o 6:30.

4. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia wybuchu stanu wojennego sprzed 34 lat. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

5. Burmistrz Lipian i Rada Klubu Seniora działająca w Domu Kultury zapraszają osoby starsze i samotne na wspólną kolację Wigilijną, która odbędzie się dzisiaj 13.12 o godz. 16:00 w Domu Kultury w Lipianach. Zapraszamy!

6. W tym tygodniu w czwartek 17.12 rozpoczęcie dni bezpośrednio przygotowujących do uroczystości Bożego Narodzenia.

7. W tym tygodniu patronuje nam: 14 XII – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości; św. Jan Paweł II nazwał go mistrzem w wierze i świadkiem Boga żywego.

8. W okresie Adwentu CARITAS Archidiecezjalna organizuje „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Wigilijna świeca jest symbolem gotowości i otwarcia się serc do dzielenia się miłością z innymi. Możemy nabyć te świece oraz poświęcone opłatki wigilijne po Mszy św. przy wyjściu z kościoła!

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.

10. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski