Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2015 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszach można złożyć do puszki ofiarę na diecezjalną organizację ŚDM – Kraków 2016.

Wypominki codziennie o godz. 17:30 przed wieczorną Mszą Świętą.

2. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem Pana organisty oraz chóru – wszystkich, którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew. Mile będą widziani nowi kandydaci do tego gremium chórzystów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje głosowe na próbę chóru  w środę o 16:45 do salki parafialnej.

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

4. W środę o godz.18:00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. W tym dniu przypada wspomnienie  św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy z IV w., patronki kolejarzy.

5. Katechezy dla dorosłych tradycyjnie we wtorek i w piątek po Mszy wieczornej.

6. W tym tygodniu patronują nam: 22 XI - św. Cecylia, dziewica i męczennica ; 24 XI – święci męczennicy wietnamscy:  Andrzej Dung-lac, prezbiter i Towarzysze, których 19 VI 1988 r. kanonizował papież Jan Paweł II; 25 XI -  św. Katarzyna, dziewica i męczennica.

7. Jak co roku w naszej parafii rusza akcja „Drzewko Szczęścia” mająca na celu zbiórkę funduszy na zakup paczek z okazji 6 grudnia dnia św. Mikołaja. Zgodnie ze zwyczajem w naszym kościele zostanie wystawione drzewko z karteczkami na których wypisane będą imiona dzieci najbardziej potrzebujących. Prosimy o wsparcie tych dzieci kwotą minimum 30 zł. Na paczkę dla jednego dziecka może się złożyć kilka osób. Z góry dziękujemy za ofiarność i hojność serc!

8. W tym tygodniu pan kościelny będzie roznosił poświęcone opłatki wigilijne: w poniedziałek – ul. Jedności Narodowej - nr parzyste; wtorek – ul. Jedności Narodowej  - nr nieparzyste; środa - ul. Jedności Narodowej  - bloki; czwartek –  Plac Wolności; piątek – ul. Górna; sobota – ul. Bema i Głębokie.

9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski