Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2015 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym. Nabożeństwo wspominkowe  codziennie o godz. 17:30.

2. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 a następnie – Msza Święta wieczorna

3. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotniej Mszy Świętej będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

4. Za tydzieńostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich Księży i delegacje wspólnot parafialnych do udziału w dorocznej liturgii ku czci Chrystusa Króla Wszechświata, która odbędzie się w sobotę, 21 listopada br., o godz. 11:00 w Bazylice Archikatedralnej. W uroczystości pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity wezmą udział Księża Biskupi z Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. Uroczysta liturgia Mszy Świętej będzie zarazem dziękczynieniem Bogu za zakończenie prac redakcyjnych nad dokumentami Synodu Metropolitalnego w kontekście 13. rocznicy sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi oraz 1. rocznicy ogłoszenia nominacji biskupiej Księdza Biskupa Henryka Wejmana.. Do udziału w Uroczystości zapraszamy wszystkich członków Synodu Metropolitalnego, członków chórów parafialnych z okazji wspomnienia św. Cecylii - patronki śpiewu kościelnego oraz członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.

Po Mszach św. w przyszłą niedzielę kolejna, trzecia już zbiórka do puszek na diecezjalne przygotowania ŚDM – Kraków 2016. Polecam ją ofiarności parafian!

5. Katecheza dla dorosłych wyjątkowo tylko we wtorek po Mszy wieczornej!

6. W tym tygodniu patronują nam: 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, matka trojga dzieci, która po śmierci męża obrała życie zakonne i oddała się pielęgnowaniu ubogich, zmarła 17 XI 1231 roku; 19 XI – bł. Salomea, dziewica, córka Leszka Białego a siostra Bolesława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i zmarła 17 XI 1268 roku; 20 XI –św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego 1863 r., wychowawca bł. Augusta Czartoryskiego, karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce i zmarł 15 XI 1907 r.

7. Od poniedziałku pan kościelny od godz. 10:00 rozpocznie roznoszenie po domach poświęcone opłatki wigilijne. W poniedziałek: Miedzyń, Żarnowo i Prątnik. We wtorek: Osetna i ul Żeromskiego. W środę: Mironów i Dębiec. W czwartek: ul Oświęcimska i Kościuszki. W piątek: ul Wodna i Kopernika. W sobotę: ul Sikorskiego i Józefin.

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski