OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.08.2021 r.

XXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 24.08. – święto św. Bartłomieja Apostoła
- w czwartek 26.08. – uroczystość NMP Częstochowskiej
- w piątek 27.08. – wspomnienie św. Moniki
- w sobotę 28.08. – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

2. Składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszego patronalnego święta – odpustu i X Lipiańskiej Odpustowej Biesiady. Szczególne dziękujemy Stowarzyszeniu „Zaczynaj”, Gminie Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi, Kołu Biblijnemu, Żywemu Różańcowi, Apostołom, wszystkim grupom duszpasterskim, Strażakom, tym, którzy włączyli się w przygotowanie pierogów oraz ciasta, dostarczającym produkty i pomagającym na różne sposoby w przygotowaniu i przebiegu tej uroczystości, jak również wszystkim jej Uczestnikom i Gościom za wspólną modlitwę, zabawę i złożone ofiary.

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas comiesięcznej zbiórki do puszek na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię w związku z remontem naszego kościoła w niedzielę 08.08. oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 4531,26 zł.
Podczas odpustowej biesiady ze wszystkich przedsięwzięć pozyskano 18 113,93 zł. Za wspieranie wielkiego dzieła remontu naszego Kościoła wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

5. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

6. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, tj. konieczności noszenia w kościele maseczki.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.