OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.06.2021 r.

XII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 21.06. – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
- w czwartek 24.06. – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego nie obowiązuje już dyspensa zwalniająca z uczestnictwa we mszach świętych w niedziele i święta nakazane.

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano w sumie 4299 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

4. W najbliższy piątek 25.06. na Mszy św. o godz. 7:00 pomodlimy się za dzieci, młodzież i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i poprosić o łaskę bezpiecznego przebiegu letniego wypoczynku. W czasie Mszy św. będzie okazja do spowiedzi.

5. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację letniego wypoczynku przez Caritas dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin oraz dla seniorów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

6. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.

7. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, tj. konieczności noszenia w kościele maseczki.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.