OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.06.2021 r.

X Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 08.06. – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
- w piątek 11.06. – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
- w sobotę 12.06. – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiamy litanię do NSPJ. Dodatkowego nabożeństwa czerwcowego dzisiaj nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W najbliższy czwartek przypada zakończenie tradycyjnie obchodzonej Oktawy Bożego Ciała. Tego dnia na koniec Mszy św. zostaną pobłogosławione wianki i odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której śpiewać będziemy Litanię do NSPJ. Dodatkowego nabożeństwa czerwcowego w czwartek nie będzie.

4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.

6. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Andrzej Stoarski