OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.05.2021 r.

V Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 04.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika
- w czwartek 06.05 – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów
- w sobotę 08.05. – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiamy litanię loretańską do NMP. Nie będzie dziś dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17:30.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W poniedziałek 03.05. obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia Msze Św. będą sprawowane o 8:00, 11:00 i 18:00, a w Skrzynce o 9:30. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy litanię loretańską do NMP. Nie będzie dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17:30. Msza Św. o 11:00 będzie tradycyjnie odprawiona w intencji Ojczyzny z racji Święta Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji OSP Lipiany z racji przypadającego następnego dnia patronalnego święta strażaków – wspomnienia liturgicznego Św. Floriana męczennika.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17:30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się nabożeństwem majowym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś życzył sobie odwiedzin księdza z Komunią św., to jest możliwość indywidualnego umówienia się na taką wizytę w  pierwszy piątek od godz. 8:30. Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową.

5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. 18.05. na Mszy św. o godz. 18:00 ks. Abp Andrzej Dzięga udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i z parafii w Batowie. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży odbędzie się 04.05. o godz. 18:00 w kościele. Na spotkanie proszę przyjść z rodzicem bądź prawnym opiekunem.

7. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17:30, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.