Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2015 r.

XXX  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – miejsce trzydziestej niedzieli w ciągu roku zajmuje uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego czyli dnia, w którym ten budynek został wyłączony z użytku świeckiego a przeznaczony na sprawowanie w nim kultu Bożego. Obchodzimy ją właśnie dzisiaj, ponieważ nie znamy dokładnej daty tego wydarzenia. Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach, a są nimi: dziękczynienie i odpowiedzialność. Jesteśmy wdzięczni za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z niego i utrzymanie go i przekazanie przyszłym pokoleniom.

2. We wtorki i piątki po Mszach św. wieczornych zapraszamy na katechezy dla dorosłych!

3. W środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy głosili Ewangelię w różnych krajach świata i przypłacili to śmiercią męczeńską. Św. Juda Tadeusz pozostawił po sobie list zaliczany do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni szukają u niego pomocy w sprawach bardzo trudnych. U nas o godz.18:00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna i nabożeństwo różańcowe. Swoimi modlitwami obejmiemy Solenizantów i Solenizantki tego dnia.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz.16:30, a dla dorosłych po Mszach św. wieczornych!

4. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale liczymy na to, że w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca. Ponawiamy naszą zachętę do zakładania nowych róż Żywego Różańca przez dorosłych.

Zelatorów i zelatorki prosimy o dopilnowanie zwyczaju odmawiania różańca w kościele po Mszy Świętej wieczornej w pierwsze soboty miesiąca.

5. Za tydzień – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych u nas – jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godzinie11:30 odbędzie się na lipiańskim cmentarzu procesja połączona z modlitwą za zmarłych i odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, po zakończeniu której będzie możliwość pobłogosławienia i poświęcenia nowych nagrobków przez naszych kapłanów!

6. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.

7. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać ofiary na wypominki listopadowe w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Pragniemy podkreślić, że jeszcze lepszą pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących jest ofiarowanie w ich intencji zyskanych przez nas odpustów. Więcej na ten temat powiemy w przyszłą niedzielę, a dziś zachęcamy parafian, w tym także osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego. Spowiedź w naszej parafii będzie miała miejsce codziennie wieczorem przed i w trakcie Mszy Świętej.

9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski