OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.04.2021 r.

IV Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek 29.04. – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy
- w sobotę 01.05. – wspomnienie dowolne św. Józefa rzemieślnika

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

3. W sobotę rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy od soboty codziennie o 17:30, z wyjątkiem najbliższej niedzieli. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy litanię loretańską do NMP. Nie będzie tego dnia dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17:30.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

6. Każda osoba, która przeżywa trudności życiowe może zadzwonić pod numer Gminnego Telefonu Zaufania. Specjalista dyżuruje we wtorki i czwartki od 18.00-20.00 (pod numerem 790-205-149). Możesz anonimowo i bezpiecznie porozmawiać o tym, co Cię trapi. Nie zostaniesz zapytany o nazwisko, dokładny adres, miejsce pracy czy wygląd lub inne dane. Telefon Zaufania stanowi oparcie dla osób dotkniętych osobistymi problemami, które nie chcą lub nie mogą dzielić się nimi z rodziną czy znajomymi, a próbują pokonać własne osamotnienie. Pomocy udziela zespół życzliwych i zaangażowanych specjalistów z różnych dziedzin. Dyżurni w Telefonie Zaufania działają poprzez uważne wysłuchanie i rozmowę z każdą dzwoniącą osobą, gwarantując anonimowość.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.