Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021 A.D.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek 25.03. – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia

2. Dzisiejszą piątą niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy pośród nasz Ojca Rekolekcjonistę - ks. Mariusza Ogórskiego – wicedyrektora Caritas naszej archidiecezji. Na Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o 10:00 i 18:00.
W Skrzynce nauki będą głoszone w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy Św. o 16:00.
Taca z trzeciego dnia rekolekcji przeznaczona jest dla Ojca Rekolekcjonisty. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy Św. o 7:00.
Rekolekcje dla Zespołu Szkół odbędą się w ramach lekcji religii on-line, zgodnie z planem lekcji.
Spowiedź rekolekcyjna i przedświąteczna będzie od poniedziałku do środy od godz. 9:30 oraz od 17:30.

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3200,60 zł, na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia wpłynęło 610 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas na wielkanocny stół. Świeca mała kosztuje 6 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

5.  W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:30 dla wszystkich, tj. dzieci, młodzieży i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

6. W czwartek 25.03. o godz. 9:00 odbędzie się przedświąteczne sprzątanie generalne kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

7. Spotkanie organizacyjne przygotowujące do obchodów Triduum Paschalnego odbędzie się w piątek 26.03. o godz. 19:00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w liturgię tych dni świątecznych.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Nie będzie procesji z palmami, gromadzimy się w kościele na swoich miejscach w ławkach, na początku Mszy św. zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa i poświęcenie przyniesionych palm.

Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek, które zostaną przekazane na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Szymona, naszego małego parafianina, ucznia drugiej klasy Szkoły Podstawowej, który zmaga się z chorobą nowotworową.

9. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

10. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.