Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021 A.D.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek 04.03. – święto św. Kazimierza Królewicza

2. W dzisiejszą niedzielę, jak co roku, przy wyjściu z kościoła można złożyć swoje ofiary do puszek na tzw. Missio ad Gentes, czyli na wsparcie misji.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

4. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś życzył sobie odwiedzin księdza z Komunią św., to jest możliwość indywidualnego umówienia się na taką wizytę w  pierwszy piątek od godz. 8:30. Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 dla wszystkich, tj. dzieci, młodzieży i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

8. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.