Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020 A.D.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 24.11. – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy męczenników

2. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach św. jest możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz dzieł Caritas – na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich oraz wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

3. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. Pierwsza część Adwentu ma charakter eschatologiczny i przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga część, rozpoczynająca się 17 grudnia, ma charakter nowenny przygotowującej nas na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa, czyli do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

4. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Natomiast świece Caritas będzie można zakupić przed wejściem do kościoła. Nasza parafia włącza się również w akcję „torba charytatywna” organizowaną przez Caritas, torby są dostępne przy wyjściach z kościoła, można je wypełnić produktami żywnościowymi długiej przydatności, środkami czystości oraz chemią gospodarczą. Dary zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym.

5. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30.

6. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

7. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.